menu

Blog

Jakie wymagania muszą spełniać opakowania do żywności?

Opakowania do żywności stanowią niezwykle ważny element przemysłu spożywczego. Ich głównym zadaniem jest ochrona produktów spożywczych przed zanieczyszczeniem, uszkodzeniem mechanicznym, a także utratą wilgoci czy też popsuciem. To, w jaki sposób zapakowany jest produkt, wpływa również w dużej mierze na wygodę dozowania czy używania produktu, a także jego atrakcyjność dla konsumenta. Najważniejsze jednak jest, aby opakowanie mogło mieć kontakt z żywnością.

Czytaj dalej

Czym są torebki typu DOYPACK?

Różnego rodzaju opakowania z tworzyw sztucznych i torebki stanowią niezwykle ważny element, umożliwiający pakowanie i porcjowanie różnego rodzaju produktów. Dzięki zastosowaniu torebek można wygodnie przechowywać nie tylko jedzenie, ale również drobne przedmioty czy produkty pod postacią proszku. Dużą zaletą tego rodzaju opakowań jest niska masa własna oraz dobra trwałość. Jednym z najciekawszych opakowań tego rodzaju są torebki DOYPACK.

Czytaj dalej

Gdzie stosuje się najczęściej opakowania papierowe z PE?

Torby PE wytwarzane są z polietylenu, czyli tworzywa o wysokiej elastyczności, wytrzymałości oraz dobrej przeźroczystości. Polietylen jest termoplastyczny, a więc może być kształtowany w warunkach wysokich temperatur – w ten sposób powstają na przykład zgrzewy na torbach. PE nie przepuszcza pary wodnej, ale nie stanowi bariery dla substancji organicznych. Ponieważ opakowania PE nie wydzielają szkodliwych związków, to zostały dopuszczone do kontaktu z żywnością – nie wpływają bowiem na smak, zapach ani inne właściwości potraw i półproduktów.

Czytaj dalej

Zastosowanie i charakteryzacja papieru z OPP w opakowaniach

Papier OPP to papier laminowany folią polipropylenową zgrzewalną, która powstaje w wyniku wytłaczania wielowarstwowego lub poprzez rozciąganie dwuosiowe. Dzięki laminacji uzyskuje się wysoką odpornoćć na przenikanie zapachów i tłuszczów. Folia OPP cechuje się wysoką temperaturą zgrzewu i dużym skurczem. Polipropylen jest bezwonny, bezbarwny, nietoksyczny i odporny na rozciąganie oraz sztywny i wytrzymały. Papier OPP doskonale chroni przed wilgocią i kurzem. Poza tym wykazuje dobrą kurczliwość w czasie zgrzewania.

Czytaj dalej

Czym się kierować wybierając nadruk na opakowaniach foliowych?

Nadruk na opakowaniach foliowych powstaje najczęściej metodą druku fleksograficznego lub z wykorzystaniem technologii rotograwiury. W przypadku niewielkich partii opakowań do znakowania stosuje się rotograwiurę, a fleksografia sprawdza się przy dużych nakładach i masowej produkcji. Pomimo że fleksografia jest tańsza od druku offsetowego, to oferuje bardzo dobrą jakość.

Czytaj dalej

Gdzie kupić nietypowe opakowania na potrzeby firmy?

Opakowanie zachęca do zakupu, przykuwając uwagę. Pełni jeszcze inną ważną rolę, chroni produkt przed zabrudzeniem i uszkodzeniem. Musi być zawsze dopasowane do towaru. Jeśli chodzi o produkty spożywcze i mięsne, to stosowane są folie termozgrzewalne, natomiast w artykułach przemysłowych, opakowania z tworzyw sztucznych.

Czytaj dalej