menu

Blog

Zastosowanie i charakteryzacja papieru z OPP w opakowaniach

Papier OPP to papier laminowany folią polipropylenową zgrzewalną, która powstaje w wyniku wytłaczania wielowarstwowego lub poprzez rozciąganie dwuosiowe. Dzięki laminacji uzyskuje się wysoką odpornoćć na przenikanie zapachów i tłuszczów. Folia OPP cechuje się wysoką temperaturą zgrzewu i dużym skurczem. Polipropylen jest bezwonny, bezbarwny, nietoksyczny i odporny na rozciąganie oraz sztywny i wytrzymały. Papier OPP doskonale chroni przed wilgocią i kurzem. Poza tym wykazuje dobrą kurczliwość w czasie zgrzewania.

Czytaj dalej

Czym się kierować wybierając nadruk na opakowaniach foliowych?

Nadruk na opakowaniach foliowych powstaje najczęściej metodą druku fleksograficznego lub z wykorzystaniem technologii rotograwiury. W przypadku niewielkich partii opakowań do znakowania stosuje się rotograwiurę, a fleksografia sprawdza się przy dużych nakładach i masowej produkcji. Pomimo że fleksografia jest tańsza od druku offsetowego, to oferuje bardzo dobrą jakość.

Czytaj dalej

Gdzie kupić nietypowe opakowania na potrzeby firmy?

Opakowanie zachęca do zakupu, przykuwając uwagę. Pełni jeszcze inną ważną rolę, chroni produkt przed zabrudzeniem i uszkodzeniem. Musi być zawsze dopasowane do towaru. Jeśli chodzi o produkty spożywcze i mięsne, to stosowane są folie termozgrzewalne, natomiast w artykułach przemysłowych, opakowania z tworzyw sztucznych.

Czytaj dalej

Jakie opakowania wybrać do warzyw?

Opakowanie ma chronić warzywa przed działaniem czynników zewnętrznych. Jednocześnie zaprezentowanie towaru do jego zakupu przez konsumenta.

Czytaj dalej

Jak uchronić przed zniszczeniem produkty na półce sklepowej?

Produkty znajdujące się na sklepowych półkach ze względu na sposób przetwarzania i pakowania posiadają różne terminy ważności. Wskazują one, kiedy najpóźniej możemy spożyć produkt, aby nie spowodował dolegliwości bólowych i zatrucia. Dzięki zastosowaniu odpowiednich opakowań żywność można przechować niż jeszcze kilka lat temu i cieszyć się jego świeżością nawet przez kilka tygodni.

Czytaj dalej

Jakie atesty muszą mieć opakowania do żywności?

Opakowania na żywność mają na celu ochronę znajdujących się wewnątrz produktów przed czynnikami zewnętrznymi i chodzi tu przede wszystkim o wilgoć i różnego rodzaju zanieczyszczenia. Z tego też powodu opakowania muszą spełniać szereg kryteriów, w tym mieć odpowiednie atesty. Jakie?

Czytaj dalej