menu

Blog

Gdzie kupić nietypowe opakowania na potrzeby firmy?

Opakowanie zachęca do zakupu, przykuwając uwagę. Pełni jeszcze inną ważną rolę, chroni produkt przed zabrudzeniem i uszkodzeniem. Musi być zawsze dopasowane do towaru. Jeśli chodzi o produkty spożywcze i mięsne, to stosowane są folie termozgrzewalne, natomiast w artykułach przemysłowych, opakowania z tworzyw sztucznych.

Czytaj dalej

Jakie opakowania wybrać do warzyw?

Opakowanie ma chronić warzywa przed działaniem czynników zewnętrznych. Jednocześnie zaprezentowanie towaru do jego zakupu przez konsumenta.

Czytaj dalej

Jak uchronić przed zniszczeniem produkty na półce sklepowej?

Produkty znajdujące się na sklepowych półkach ze względu na sposób przetwarzania i pakowania posiadają różne terminy ważności. Wskazują one, kiedy najpóźniej możemy spożyć produkt, aby nie spowodował dolegliwości bólowych i zatrucia. Dzięki zastosowaniu odpowiednich opakowań żywność można przechować niż jeszcze kilka lat temu i cieszyć się jego świeżością nawet przez kilka tygodni.

Czytaj dalej

Jakie atesty muszą mieć opakowania do żywności?

Opakowania na żywność mają na celu ochronę znajdujących się wewnątrz produktów przed czynnikami zewnętrznymi i chodzi tu przede wszystkim o wilgoć i różnego rodzaju zanieczyszczenia. Z tego też powodu opakowania muszą spełniać szereg kryteriów, w tym mieć odpowiednie atesty. Jakie?

Czytaj dalej

Czym charakteryzuje się folia spożywcza?

Produkty, które na co dzień kupujemy, bardzo często opakowane są folią. Uchodzi ona za jeden z lepszych materiałów, który zabezpiecza żywność czy inne artykuły przed zanieczyszczeniem, uszkodzeniem oraz ułatwia bezpieczny transport różnych artykułów. Szczególnie w przypadku jedzenia, powinna być ona odpowiednio wyprodukowana i bezpieczna w użytkowaniu. Czym charakteryzuje się folia spożywcza?

Czytaj dalej