menu

Jakie opakowania wybrać do warzyw?


Opakowanie ma chronić warzywa przed działaniem czynników zewnętrznych. Jednocześnie zaprezentowanie towaru do jego zakupu przez konsumenta.

Jakie opakowania wybrać do warzyw?

Folia termokurczliwa ma szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Wykorzystywana jest najczęściej w takich branżach jak: cukiernicza, piekarnicza. W ogrodnictwie używana jest jako opakowania do warzyw. Dzięki swoim właściwościom antystatycznym oraz odporności na uszkodzenia bardzo często stosowana do zabezpieczania towarów. Uzyskała odpowiedni certyfikat bezpieczeństwa od Centralnego Ośrodka Badań Rozwoju Opakowań. Zabezpiecza przed kurzem, wilgocią oraz nie zawiera szkodliwych substancji. Nie tylko przemysł spożywczy stosuje folię termokurczliwą. Znajduje również zastosowanie w przemyśle chemicznym, kosmetycznym oraz papierniczym. Pakowanie odbywa się za pomocą specjalnych maszyn, dzięki, którym cały produkt pokryty jest folią. W produkcji opakowań do artykułów spożywczych specjalizuje się firma Pro-Masz-Pak. Od wielu lat działają na rynku, oferując wysokiej jakości produkty w przystępnych cenach.

Folia termokurczliwa

Folia termozgrzewalna wyróżnia się niską przepuszczalnością substancji zapachowych oraz pary wodnej. Nadaje się do cięcia, drukowania oraz składania. Jest jedna z najbardziej popularnych folii wykorzystywana do produkcji opakowań. Może występować w postaci rękawów lub półrękawów. Stosowane są jako woreczki do artykułów sypkich. Bardzo często stosuje się nadruk firmowy, który jest świetną reklamą dla firmy. Wiadomo jest, że opakowania te są od razu wyrzucane do kosza, jednak odpowiednie logo przyciąga uwagę klienta. Rękawy foliowe najczęściej wykorzystywane są do pakowania artykułów drewnianych, tekstylnych lub budowlanych. Folia termozgrzewalna jest produktem bardzo wytrzymałym, dlatego też swoje zastosowanie znajduje przy zabezpieczaniu towaru w transporcie oraz podczas przeprowadzek. Można w nią zawijać produkty o nieregularnych kształtach oraz wymiarach.

Wróć do bloga