menu

Jak uchronić przed zniszczeniem produkty na półce sklepowej?


Produkty znajdujące się na sklepowych półkach ze względu na sposób przetwarzania i pakowania posiadają różne terminy ważności. Wskazują one, kiedy najpóźniej możemy spożyć produkt, aby nie spowodował dolegliwości bólowych i zatrucia. Dzięki zastosowaniu odpowiednich opakowań żywność można przechować niż jeszcze kilka lat temu i cieszyć się jego świeżością nawet przez kilka tygodni.

Pakowanie warzyw i owoców

Jednym z popularnych sposobów pakowania owoców i warzywa w przemyśle spożywczym jest stosowanie torebek typu doypack. Odznaczają się one dużą funkcjonalnością oraz estetyką wykonania. Charakteryzuje je usztywnione dno, które pozwala na lepszą stabilizację produktu na półce i bardziej atrakcyjną jego ekspozycję. Opakowanie to wytwarzane jest poprzez zgrzanie dwóch lub więcej warstw papieru, folii lub laminatu. Opakowanie jest więc lekkie, pakowne i wytrzymałe, dzięki czemu mamy pewność, że transportowane produkty nie ulegną zniszczeniu. Torebki doypack można zastosować do zapakowania warzyw, owoców, różnego rodzaju sosów oraz produktów sypkich jak kasze, fasole czy ryż.

Pakowanie innych produktów spożywczych

Popularną metodą stosowaną w przemyśle spożywczym zwiększającą świeżość produktów spożywczych jest pakowanie próżniowe. W tym celu stosowane są folie z materiałów termozgrzewalnych, które po wyciągnięciu powietrza z opakowania sprawiają, że produkt może być przechowywany nawet kilka tygodni. Pakowanie próżniowe idealnie sprawdza się podczas pakowania wędlin, mięs, ale także gotowych dań jak pierogi, kotlety, czy sałatki.

Wróć do bloga